غلامی: مشكل را تا دیوان عالی پیگیری می‌كنیم/ شجاعی:پول ملی‌پوشان را خرج معلم علوم نمی‌كنم

 

 2081.jpg

پس از گذشت دو سال از راه‌اندازی مدارس آرش و آذر در سایت تیر و كمان همچنان مشكلات این مدارس پا برجاست. به طوری كه این بار بلاتكلیفی دانش آموزان این دو مدرسه به مجلس كشیده شد.

غلامی رییس انجمن اولیا و مربیان مدرسه دخترانه تیر و كمان «آذر» در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مدرسه تیر و كمان «آرش و آذر» وابسته به فدراسیون تیر و كمان در زمان ریاست آقای صفایی با استعدادیابی دانش‌آموزان در مدارس دولتی كار خود را آغاز كرد.

وی ادامه داد: علیرغم قول‌های داده شده برای آموزش فرزندان ما كمبودهایی در رابطه با این مدارس وجود داشت كه ما در زمان آقای صفایی هم شكایت خود را در این باره اعلام كرده بودیم، اما پس از آمدن آقای شجاعی به فدراسیون مشخص شد كه به دنبال تعطیلی مدارس «آرش و آذر» هستند و حتی در سایت گفتند كه این مدارس منحل است. هر چند ایشان عنوان كرده بودند بحث تیر و كمان ادامه خواهد داشت و دانش‌آموزان می‌توانند در سایت تمرینات‌شان ادامه دهند

  

رییس انجمن اولیا و مربیان مدرسه دخترانه تیر و كمان «آذر»، ادامه داد: دو روز پس از آن كه عنوان شده بود فرزندانمان می‌توانند تمرینات تیر و كمان را در سایت انجام دهند یك آتش سوزی مشكوك اتفاق افتاد و حدود یك ماه است كه تاكنون اجازه ورود دانش‌آموزان به سایت داده نشده است و حتی اجازه داده نمی‌شود كه فرزندانمان از سرویس بهداشتی سایت استفاده كنند!

 

وی با ادعای این كه مربیان مدارس اخراج شده‌اند و اجازه ورود به سایت به والدین و مربیان هم داده نمی‌شود، افزود: رییس فدراسیون اعلام كرده بود كه یك كمیته‌ مشترك بین والدین، آموزش و پرورش و فدراسیون تشكیل خواهد شد، اما چنین اتفاقی تاكنون نیفتاده است.

 

غلامی افزود: ما نامه‌ای را به شماره 14293 در تاریخ دوم خرداد ماه امسال به وزیر ورزش نوشتیم كه هیچ جوابی دریافت نكرده‌ایم و متوجه شدیم كه ظاهرا وزارت ورزش هم با تعطیلی مدارس «آرش و آذر» موافق است.

 

وی پس از آن كه جوابی از سوی وزارت ورزش و جوانان نگرفتیم نامه‌ای را برای نمایندگان مجلس نوشتیم و مشكلات این مدارس را مطرح كردیم كه این نامه را به دست نمایندگان ملت در مجلس رساندیم. چون فدراسیون موظف است تصمیمی را كه در گذشت گرفته است، اجرایی كند حتی اگر از مجلس هم پاسخی نگیریم، موضوع را از دفتر ریاست جمهوری ، بیت رهبری و حتی شكایت به دیوان عالی كشور پیگیری خواهیم كرد، چون در دو سال گذشته هزینه زیادی برای فرزندانمان در این مدرسه ‌كرده‌ایم، اما وضعیت آن‌ها بلا تكلیف است.

 

همچنین محمد علی شجاعی سرپرست فدراسیون تیر و كمان درباره شكایت والدین مدارس «آرش و آذر» ، گفت: دانش‌آموزان همیشه در سایت هستند و تنها عنوان ‌كرده‌ایم كه آن‌ها نمی‌توانند از زمین چمن مصنوعی استفاده كنند، چون در حال حاضر تیر گیر ندارد و خطرناك است.

 

وی ادامه داد: ممكن است به دلیل ایمن نبودن زمین چمن مصنوعی یكی از تیرها به فردی برخورد كند كه حتی موجب نقض عضو شود. سوال من این است كه آیا تمرین در چنین شرایطی ارزش وقوع چنین حوادثی را دارد و اگر این اتفاق بیفتد كسی را من را مورد بازخواست قرار نخواهد داد كه چرا اجازه حضور دانش‌آموزان در زمین غیر استاندارد را داده‌ام؟

 

شجاعی گفت: ما اعلام ‌كرده‌ایم كه دانش‌آموزان می‌توانند با هماهنگی تیم ملی در زمین اصلی سایت بعد از ظهرها تمرین كنند، اما در حال حاضر مانند سایر مدارس زمان امتحانات است و در هیچ مدرسه‌ای دانش‌آموزان پس از دادن امتحان در مدرسه حضور ندارند.

 

وی با تكذیب این كه اجازه ورود دانش‌آموزان به سایت داده نمی شود، گفت: تا زمانی كه مدرسه در سایت دایر بود، دانش‌آموزان هم حضور داشتند، اما حالا كلاسی برگزار نمی‌شود كه آن‌ها بخواهند در سایت باشند.

 

شجاعی با رد ادعای اخراج مربیان مدارس، گفت: اخراجی در كار نبوده، تنها با پایان ترم مدارس آن‌ها به كار خود پایان دادند.

 

وی با اشاره به این كه نگفته‌ام مدارس آرش و آذر منحل می‌شود، افزود: حرف من این است كه وضعیت فعلی در شان والدین و دانش‌آموزان این مدرسه نیست و بهتر است فضای آموزشی با همكاری آموزش و پرورش از كانكس‌ها به جای دیگری منتقل شود و بعد از ظهرها دانش‌آموزان برای تمرین تیر و كمان به سایت بیایند، اما نمی‌دانم كه چرا والدین دانش‌آموزان چنین موضوعی را نمی‌پذیرند، چون قبل از این هم از وضعیت این مدارس ناراضی بودند.

 

سرپرست فدراسیون تیر و كمان، ادامه داد: در حال حاضر فدراسیون مجوزی برای تشكیل مدرسه در سایت ندارد و هیچ كاره است و آموزش و پرورش باید فكری برای این موضوع كند.

 

شجاعی خاطر نشان كرد: والدین دانش‌آموزان فكر می‌كنند كه بچه‌هایشان تیم ملی نوجوانان تیر و كمان هستند، در صورتی كه این گونه نیست و آن‌ها تنها تیمی از منطقه پنج تهران محسوب می‌شوند. سوال من این است كه آیا برای داشتن یك مدرسه طرح درسی ارائه شده است؟ یا این كه مگر فضای آموزشی تعریف شده‌ای دارد به جز این مدرسه ما در كشور كدام مدرسه مختلط را داریم و این موضوع یكی از 32 ایرادی است كه والدین و آموزش و پرورش به مدارس آرش و آذر گرفته‌اند.

 

وی افزود: یك تصمیم اشتباه در گذشته گرفته شده، آیا من هم باید این تصمیم را ادامه دهم؟ نمی‌توانم پول فدراسیون را كه باید برای ملی‌پوشان هزینه شود، در این مدرسه و برای معلم علوم خرج كنم.

 

شجاعی گفت: اگر وزارت ورزش به من حكم دهد كه شما باید این مدارس را به این گونه ادامه دهید و بودجه مورد نظر را هم در اختیارم قرار دهد، من هم این كار را خواهم كرد، در غیر این صورت متولیان امر در این رابطه باید تصمیم گیری كنند و در حال حاضر وضعیت مدارس آرش و آذر بلاتكلیف است.

 

منبع:خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 28 خرداد 1391    | توسط: h a s a n    | طبقه بندی: اموزش، اخبار، عمومی،     |
نظرات()